Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Euroservices Polska Sp. Z o. o - uwaga !!!
PostNapisane: 26 wrz 2008 19:36 
Witam serdecznie.

Pragnę podzielić się z wami wszystkimi moimi doświadczeniami i swoją opinią na temat firmy Euroservices Polska Sp. Z o. o.
Miałam "przyjemność" pracować w owej firmie przez (na szczęście) krótki czas (trzech miesięcy).

Firma Euroservices to firma, która "zatrudnia" ludzi do pracy w Holandii, w różnych warunkach i do różnych prac. Praca jest legalna, podpisywana jest umowa o pracę na cały etat; na tzw delegacji. Zarobki to 7,23 Euro netto/ h, zgodnie z zasadami odciągane jest ubezpieczenie (PZU), i inne składki (tak jak w pracy w Polsce). Mieszkanie opłacane w Holandii to 30 euro/tydzień.

Ludzie, którzy decydują się na wyjazd do pracy, są zobowiązani do opłacenia sobie kosztów transportu do Holandii (65 euro). Firma już na miejscu zabiera ich do biura, wypełniają konieczne dokumenty (bądź zostają one zawarte już w Polsce). Zostają przyznane mieszkania, choć lepszym określeniem tego jest słowo KWATERA min. 6-osobowa. Jeszcze nic nie zarobili, a juz potrącają 10 euro za klucz do mieszkania (kwatery). Ludzie, którzy są na terenie Holandii wybierają się do pracy już na następny dzień.

Zaliczki wypłacane są co tydzień w czwartki (bez zarzutów). Reszta na Polskie konto.
Jednak pracownik nie zdaje sobie sprawy, że po 2 tygodniach zostaje zwolniony, tzn po 2 tygodniach zostaje z nim rozwiązana umowa za porozumieniem stron i przyznany urlop (zazwyczaj tygodniowy). W tym czasie firma holenderska Inforcontracting B.V. znajdująca się w tym samym budynku przejmuje pracownika, ale już nie na warunkach polskich tylko holenderskich. Wyrabiany jest numer SOFI- konieczny do pracy na warunkach holenderskich.
Firma Holenderska płaci
7,23 euro brutto/ h,
- odciągają 21,75 euro/tygodniowo na ubezpieczenie- jednak nie podpisuje się żadnego dokumentu od ubezpieczyciela, ani nie otrzymuje żadnej karty ubezpieczeniowej. Więc pieniądze są nam odciągane, ale czy na pewno jesteśmy ubezpieczani?
Pytając o to pracowników w biurze; dostajemy odpowiedź:
"Oczywiście, wszyscy jesteście państwo ubezpieczeni, ale karta przychodzi po 3-4 miesiacach, czasami trzeba dłuzej na nią poczekać..."
- potrącane jest następnie 60 euro/tygodniowo za mieszkanie (kwatere) za osobę.
Pracownikom nie są odciągane inne składki, praca nie liczy się do polskiej emerytury.
Średnia godzin pracy to maksimum 40 godzin tygodniowo...

Praca na stronie jest tak pięknie opisana...
Jednak nie napisali w ofercie, że scinanie kwiatów odbywa się na kolanach, że zbieranie pomidorów jest w czasi oprysków, a to wszystko przy temperaturze 50 C na szklarni, dlaczego? Poniewaz nikt nie byłby chętny do pracy i firma by źle prosferowała.

Żeby zalatwić coś w biurze (Inforcontracting B.V.) trzeba się prosić bardzo długo, i nawet po upływie czasu i próśb nadal nie jest to załatwione - pomimo, że nie ma tutaj bariery językowej; w biurze pracują Polacy.

Warunki mieszkaniowe;
-brak ogrzewania
-stare, zagrzybiałe pomieszczenia
-odpadający sufit
-odchodząca tapeta ze ścian
-otwierające się okna
-grzyb w łazience pod prysznicem oraz w wannie; toaleta w opłakanym stanie, przypominająca wychodek.

Gdy ktoś chce wrócić, musi opłacić sobie podróż powrotną (60 euro), po miesiacu od przyjazdu do kraju (Polski), pomimo obietnic nadal na koncie nie ma pieniedzy.

Podsumowywując miesiąc pracy:
1 tydzień - 193 euro netto po opłaceniu mieszkania, ubezpiecznia. (przy 40 h pracy)
2 tydzień - 193 euro netto po opłaceniu mieszkania, ubezpiecznia. (przy 40 h pracy)
3 tydzień - 193 euro netto po opłaceniu mieszkania, ubezpiecznia. (przy 40 h pracy)
4 tydzień - 193 euro netto po opłaceniu mieszkania, ubezpiecznia. (przy 40 h pracy)

SUMA 772 euro /mc

Przeliczając na polskie na dzień dzisiejszy zarabiamy 2532,16 groszy.
a gdzie jeszcze jedzenie??

A więc miesiecznie zarobimy okolo 2000 tys. złotych zdala, od rodziny, znajomych...

Dodam jeszcze, że bardzo często osoba, nie ma pracy. Gdyż brakuje ofert pracy na terenie Holandii, takowa osoba siedzi w domu, nie ma pieniedzy... Bywa ze czasami siedzi się 3 tygodnie w domu.Bez ubezpieczenia.

Więc proszę mi powiedzieć GDZIE ta firma dba o pracownika? NO chyba, że mówimy o pracowniku w biurze- owszem oni tam dbają o siebie, wzajemnie...

Po prostu, oszuści!

Odradzam każdemu tej firmy, pomimo zapewnień...

a tutaj link do storny

http://www.euroservices.pl

Zgłoś post

Tytuł: Re: Euroservices Polska Sp. Z o. o - uwaga !!! w cale nie!!!
PostNapisane: 23 gru 2008 23:49 
ja pracuje w tej firmie juz ro i nie moge na nia zlego slowa powiedziec takze nie wiem skąd tą opowiesc wzielas chyba wyssalas sobie ją z palca po 1 mieszkania ktore oferuje Eurosercices sa naprawde dobre a pracowalem juz w wielu firmach takze naprawde moge cos o ty opowiedziec .A kasa jest taka sama jak wszędzie ,owszem zdazaja sie pomylki ale to jest do skorygowania kolezanka duzo wyolbrzymia

Zgłoś post

Tytuł:
PostNapisane: 19 sty 2009 13:27 
Ja też nie jestem pewien co do tej Firmy!!!!!! , przecież 7 Euro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to jest chyba zarobek dla dozorcy na etat 1/2, to ja w Polsce zarobie 3000 netto oczywiście z nadgodzinami,bo przecież inaczej się nie da,ale jestem wśród mojej kochającej mnie rodziny,i to się liczy najbardziej.To ja mam jechać za 2500 zł.i tam być??? no właśnie,to już sami musicie zrozumieć.Zakasać rękawy i do roboty,aż padniesz na ryj,naprawdę wstydzę się tego bardzo,że nasz kraj,jest tyle w tyle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i to już się nie zmieni!!!!!!!!!!!

Zgłoś post

Tytuł:
PostNapisane: 19 sty 2009 13:53 
Popieram tą wypowiedż o krytyce,jest to do kitu z tym,co tutaj w naszym kraju??????? się dzieje,przecież stać nas na tyle o wiele więcej,ale nie jesteśmy docenieni,jest to bardzo przykre,ale prawdziwe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś post

Tytuł:
PostNapisane: 24 sty 2009 02:38 
no i o co pretensje?? wyobraz sobie ze tak jest w wiekszosci tego typu firm w holandii. Malo tego zadazaja sie takze firmy w których ludzie spia po 30 osób na hali, maja jedna kuchnię i 3 sedesy!!! Sama pracowałam w kilku firmach i euroservices i infor wypadają najlepiej, dlatego mam nadzieje ze jeszcze tam wrócę:)

Zgłoś post

Tytuł:
PostNapisane: 11 mar 2009 14:11 
Witam. pracowałem w firmie EUROSERVICES I INFORCOTRACTING B.V. na szczęście krotko. po przyjezdzie do biura tejże firmy dostałem do podpisania umowę o pracę. umowa ta nie zawierała ani jednego słowa po polsku,gdy poprosiłem o tłumaczenie to odpowiedziano mi że dostane potem a teraz mam podpisać . podpisałem . minęło pare dni i poprosiłem o kopię umowy . okazało się żę moja umowa zawiera więcej stron niż ta którą podpisywałem i co najważniejsze miałem być zatrudniony jako pracownik techniczny(pracowałem w branży samochodowej) a na mojej umowie widniało oczywiście w języku holenderskim PRACOWNIK NIEWYKWALIFIKOWANY . A jeżeli chodzi o UBEZPIECZENIE to też był cyrk. miałem wypadek w pracy i poinformowałem biuro że potrzebuje moją kartę ubezpieczeniową ( za którą potrącano mi z wypłaty) bo muszę jechać do szpitala i tu zaczeły sie schody. czekałem ponad godzinę żeby wypisano mi ubezpieczenie a karty jak nie było tak nie ma. teraz jestem w Polsce i od miesiąca staram się o moje zaległe pieniądze i jak na razie dup..... :-x

JEŻELI PODPISUJECIE UMOWĘ O PRACĘ TO POPROŚCIE O KOPIĘ ,TŁUMACZENIE I ZWRÓĆCIE UWAGĘ NA RODZAJ ZATRUDNIENIA.

Zgłoś post

Tytuł:
PostNapisane: 13 mar 2009 21:14 
witam. Wszystkie osoby które wystawiają tej firmie pozytywne komentarze to po prostu ... podstawieni ludzie ( z biura ) firma to jeden wielki syf. Obietnice w Polsce a -cenzura- na miejscu!!!!!!! Mówiąc prawdę to w tej firmie nie da się normalnie pracować. Dziś praca jest a jutro nie, potem na następną czekasz nie wiadomo ile . Obsługa biura to zwykłe prostaki, które nawet nie potrafią dobrze kłamać . Robią ze wszystkich debili a tak naprawdę są jeszcze większymi. Mieszkania to rozpadające się latryny!Główne dochody firmy to:kara za bałagan na mieszkaniu średnio 500 euro, uszkodzenie auta 250 euro,niezgłoszenie nieobecności w pracy 35 euro, 1 klucz od mieszkania 20 euro (nawet nie oddają),nieuzasadnione użycie telefonu alarmowego -następna kara. Niby transport wewnętrzny pracowników, a i tak pobierają za to kasę (brak licencji, niewykwalifikowani kierowcy)no 10 euro ekstra jeśli jedziesz na kreskę-razem 75. po prost ludzie dajcie sobie spokój, bo szkoda tylko nerwów. :lol: wylewka na nich, tak jak oni na nas!!!

Zgłoś post

Tytuł:
PostNapisane: 29 mar 2009 15:26 
Ja pracuję w info od 2 lat i wielkich problemow z nimi nigdy nie miałam, ale to nie znaczy że ich nie ma. Na szczęście mam własne mieszkanie, bo nie chciałabym mieszkać z polakami, którzy głównie przyjeżdżają tu pić i jarać, oczywiście tacy nie sprzątają, a jak ty nie posprzatasz za nich to dostaje się kary za nieporządek - co jakiś czas na mieszkaniach robione są kontrole - nie znasz dnia ani godziny. Pomimo że nie mieszkam na mieszkaniu firmowym to zdarza się, że opłata za mieszkanie zostaje mi pobrana 70 euro i trzeba dzwonić i się prosić o zwrot - o ile ktoś odbierze. Firma tak zapewnia prace że mój chłopak od 3 mniesięcy przepracował 3 dni, widocznie na pierwszym miejscu są Ci co mieszkają na mieszkaniach firmowych - bo gdy ktoś nie ma pracy z nie swojej winy to za mieszkanie nie płaci - więc można się domyśleć dlaczego. Moje prywatne zdanie - jeśli z kimś zadrzesz z biura to na prace nie masz co liczyć. Mając pecha można się przeprowadzać nawet kilka razy w ciągu miesiąca zmieniając za każdym razem pracę - gdzieś kogoś potrzebują do pracy na dwa dni, gdzieś na trzy dni. Dużo można by opowiadać.
W biurze panuje zamęt, ciężko się czasem do nich dodzwonić - albo są na prawdę zajęci albo im się nie chce odbierać. Czasem pobbierają "niechcąco za coś pieniądze" - tak jak mi za mieszkanie. Najbardziej upokarzające dla mnie jest to, że czasem muszę jak żebrak upominać o swoje ciężko zapracowane pieniądze.
Jedynym plusem jest własny transport firmy - kierowcy są w porządku, nigdy nie miałam z nimi problemów, w Holandii dowożą pod sam dom, w Polsce niestety dowożą tylko do pewnych miast, a nie w tych w których się mieszka, ale juz się przyzwyczaiłam.
Ogólnie mówiąc ja nie miałam większych problemów z Inforcontracting, ale na prawdę często jest tak, że ktoś nie dostanie wypłaty przez 3 tygodnie bo księgowa coś zawaliła. Ludzie raczej ich nie obchodzą - Mój kolega w zimę przez ok 3 tygodnie był bez ciepłej wody i ogrzewania - codziennnie dzwonili do biura i nic. Wydaje mi się, że ostatnio skupili się na wymyślaniu i przyznawaniu różnych kar pieniężnych. Chociaż może i się im nie dziwię - niektórzy Polacy są bezczelni i wulgarni, za większą część swoich wypłat kupują alkochol i marihuanę, nie potrafią się kulturalnie zachować i zadbać o swoją pracę i miejsce w którym mieszkają. Czasem jest mi nawet wstyd za nich.
Za granicą Polak Polakowi wilkiem.

Zgłoś post

Tytuł:
PostNapisane: 02 kwi 2009 11:11 
hehe i komu tu wierzyć... chcę wyjechać do pracy sezonowej z tej firmy. Na prawdę jest tak tragicznie? To aż dziwne że ta firma jeszcze istnieje.
Może jeszcze ktoś się podzielić swoją opinią.

Zgłoś post

Tytuł:
PostNapisane: 06 kwi 2009 16:33 
Ja też pojechałam pracować z tej Firmy oszuści i tyle do tej pory kasy za 3 tygodnie nie widzę banda złodzieji i tyle. NIE POLECAM

Zgłoś post

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]